Ľadovec Weißsee – Berghotel Rudolfshütte

BerghotelRudolfshutteV marci ma na facebooku zaujala fotka jedného horského hotela, presnejšie Berghotel Rudolfshütte, kde trávila lyžovačku jedna kamarátka. To som ešte netušila, že zhruba o mesiac strávim v tomto hoteli 4 krásne dni. V apríli sme totiž začali špekulovať, žeby sme prevetrali naše skialpy aj niekde vonku. A vtedy som si spomenula na horský hotel Rudolfshütte. Napísala som im mail, či majú niečo voľné a mali voľnú už len jednu štvorposteľovú izbu.  Tak sme zohnali 2 kamarátov a 18.4.2013 sme skoro ráno vyrazili smer ľadovec Weißsee do hotela Rudolfshütte. Ide o menšie stredisko, ktoré sa nachádza blízko známeno Kaprunu.

Horský hotel Rudolfshütte sa nachádza v nadmorskej výške 2315 metrov. V zime sa do hotela dá dostať len lanovkou a tak auto musíte nechať na záchytnom parkovisku pri lanovke. Výhodou tohto hotela je, že sa nachádza priamo na zjazdovke obkolesený nádhernou alpskou prírodou.

Hneď po príchode sme sa rýchlo prezliekli do lyžiarskeho výstroja a lyžovali sme až kým nevypli vleky. Po lyžovačke sa vyčasilo a tak sme sa vyvalili na lehátka pred hotelom a uživali si slnko, sneh a becherovku :-). Takto sme vo veselej nálade zotrvali až do západu slnka. Potom sme sa šli ubytovať, navečerať a nádherný deň sme skončili v hotelovom wellnesse.  Hotel je po rozsiahlej rekonštrukcii a  tak je tam všetko nové a pekné. Izby sú vybavené dreveným nábytkom s LCD televízorom a útulnou kúpeľňou. Vo wellnesse nájdete 2 fínske sauny s výhľadom na alpské štíty, 1 parnú saunu, oddychovú miestnosť s vyhrievanými lehátkami a masážne sprchy. Okrem wellnessu hotel poskytuje lezeckú stenu, posiľovňu. Môžete si tam zahrať ping pong, stolný futbal, či billiard. Hotel myslí aj na deti, pretože každý deň poobede organizuje pre deti program. Lyže sa odkladajú do lyžiarne, ktorá je vybavená aj s vyhrievanými tyčkami, na ktoré si nastoknete lyžiarky, ktoré Vám pekne preschnú. A nemôžem nespomenúť reštauráciu, kde Vás počas raňajok a večerí budú rozmaznávať všakovakými dobrotami formou švédskych stolov.

 

Veget na lehátkach Ľadovec Weißsee Lezecká stena

V ďalší deň sme mali v pláne vystúpať na Sonnblick, ktorý má 3088 metroch a nachádza sa v blízkosti hotela. Počasie nám však počas nasledujúcich 2 dní neprialo. Sadla hmla, napadlo 30 čísel mokrého snehu, čím stúplo riziko lavín a tak sme ostali lyžovať na zjazdovkách. Lyžovačku sme striedali s lezením na stene, či vo wellnesse.

Toto lyžiarske stredisko má celkovo 23 km zjazdoviek (5 km ľahkých,16 km stredne ťažkých a 2 km čiernych zjazdoviek). Na vleky sa vôbec nečaká. V prípade dobrých snehových podmienok sa dá zlyžovať až na záchytné parkovisko. Okrem toho sú tu možnosti skialpinizmu, lezenia, či vysokohorskej turistiky.

Nečakajte tu davy ľudí a hlučnú hudbu z barov na kopci, čo je výhodou tohto strediska a prevýši aj menšie množstvo upravených zjazdoviek. Horský hotel Rudolfshütte ponúka božské ticho, ktoré je balzamom na dušu.  Keď k tomu pridáte nádherné výhľady na alpské štíty, či plesá, tak sa Vám bude veľmi ťažko odchádzať domov, tak ako nám.

4 comments

Skip to comment form

  1. Osobne som bol na Weißsee – Berghotel Rudolfshütte a môžem povedať že tam je velmi krasne. ešte dsa tam určite niekedy vyberiem.

  2. Osobne som bol na Weißsee – Berghotel Rudolfshütte a môžem povedať že je tam velmi pekne určite sa tam ešte vrátim.

  3. V januári 2015 sme s rodinou strávili 4 noci v hoteli Rudolfshuette. Mali sme sa nádherne, počasie vyšlo, užili sme si lyžovačku, wellnes, kľud a nádhernú prírodu.
    Už som rezervoval týždeň v januári 2016, veľmi sa tešíme.

    1. Tak si to tam opäť užite. Prajem krásnu dovolenku ☺.

Pridaj komentár

Vaša emailová adresa nebude uverejnená.

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.